Uzman Görüşü

Kupa Tedavisi Nedir? Hacemat Ne Anlama Gelir?

UZMAN GÖRÜŞÜ | Uzm. Dr. Burak Aydın

Kupa Tedavisi Nedir? Hacemat Ne Anlama Gelir? Bu videoda Uzm. Dr. Burak Aydın deneyimlerini aktarıyor. Daha fazla video için Argi TV Youtube kanalına abone olun🔔

Videoya ek bilgi: 

Kupa tedavisi, binlerce yıllık bir tarihe sahip olan doğal bir tedavi yöntemidir. Kupalar, cildin üzerine yerleştirilerek oluşturulan vakum sayesinde cilt altındaki kan akışı artırılır ve bölgeye oksijen ve besin taşınmasına yardımcı olur. Kupa terapisi, stres, kas ağrısı, baş ağrısı, migren, romatizma, astım gibi birçok rahatsızlıkta kullanılmaktadır.

Kupa tedavisi öncesi cilt temizlenmeli ve vakum uygulaması yapılacak bölgeye masaj yapılmalıdır. Vakum etkisi ile oluşabilecek hafif morluklar ve şişlikler, birkaç gün içinde kaybolur. Kupa terapisi tek başına veya diğer tedavilerle birlikte kullanılabilir.

Doğal bir tedavi yöntemi olan kupa terapisi, uzman bir terapist tarafından uygulandığında oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Ancak her tedavi yöntemi gibi kupa terapisi de yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle, kupa tedavisi öncesinde mutlaka bir uzmana danışılması önerilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu