Makaleler

İçinden Güzellik Gelsin…

Güzel olmak çoğumuzun sandığından daha kolay. Çok temel birkaç değişikle daha güzel, daha çekici ve insanların yanında kalmayı çok daha fazla arzuladığı o kişiye dönüşebileceğini biliyor musun?

En Güzel Aksesuar…

Bir kadının en güzel aksesuarının gülümsemesi olduğuna dair yazıyı ilk kez nerede okumuştum hatırlamıyorum ama okuduğumda kısmen hak vermiştim… Neden “kısmen” hak verdiğime geleceğim ancak önce doğru bulduğum kısma değineyim.

Sence içinde bulunduğumuz teknoloji ve hız çağına adapte olmak için insanlık olarak yeterince vaktimiz oldu mu? Ben, son yıllarda uyaranlarla dolu bir yer haline getirdiğimiz bu baş döndürücü dünyayla aynı hızda evrimleşmediğimizi düşünüyorum. Aile, iş, kişisel istek ve yükümlülüklerimiz yanında bir de sosyal medya çılgınlığıyla ister istemez aklımızı binlerce şeyle meşgul ediyoruz. Pek çok şeyi kaçırdığımız duygusuyla da çoğu zaman fark etmeden yorgun, endişeli oluyor ve bu ruh halimizi etrafımıza da yayıyoruz. Öyle ki, iki üç kişi bir araya gelince hemen çatık kaşlarla hayatın güçlüklerinden bahsedip dert yarıştırmaya koyuluyoruz.

Güzel ve Pozitif Kalmanın Anahtarı

Oysa yanında olmaktan mutlu olduğumuz bazı arkadaşlarımız var: onlarla kahve içmeye bile çıksak sanki başka boyuta geçiyoruz, zaman su gibi akmaya başlıyor. Hatta ayrılma vakti gelince kalkmak istemiyoruz.
Senin de hayatında mutlaka böyle arkadaşların vardır (yoksa hemen birkaç tane bulmalısın). Peki hiç bu arkadaşlarının ortak özelliklerine dikkat ettin mi?

Ben benim çevremde olan, birlikteyken zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım arkadaşlarımla ilgili, onlardan gelen, gözle göremediğim bir enerji, bir huzur dalgası olduğuna inanıyorum. Gözlemleyebildiğimse şu oluyor: ışıldayan gözler, içten bir gülümseme, umut dolu sözler… Bunlar karşıdakine kendini gerçekten iyi hissettiriyor.
İşte benim tanıdığım en güzel insanlar, bu aksesuarları kuşanmış insanlar. Belki yoga/meditasyonla, belki sanat/sporla, belki doğadan kopmadan yaşayarak/iyi beslenerek, belki bunların hepsini yaparak pozitif kalmayı başaranlar.

Bir kadının en güzel aksesuarının gülüşü olduğuna bu noktada yürekten inanıyorum. Ama bu cümleye sadece kısmen katılıyorum çünkü bence bir erkeğin de en güzel aksesuarı gülüşü. Kadın-erkek diye ayırmaya gerek yok.
Her ne kadar kadın ve erkeğin fiziksel yapıları, vitamin-mineral ihtiyaçları farklı olsa da ortak özellikleri: içten gelen güzellikleri.

Woman Bright ve Man Bright’ın Ruh Haline Etkileri Nedir?

Argivit’in kadınlarla erkekler için ayrı ürettiği vitamin-mineral gold kompleksleri olan Woman Bright ve Man Bright’ın da kadın-erkek ayırmadığı bir nokta bu. Taze safran çiçeklerinden elde edilip en güvenli şekilde saklanan ve her iki ürünün de içeriğine dahil edilen uçucu yağlar sayesinde, mutluluk ve güzellik artıyor. Bilimsel verilere göre, 15 günlük kullanımda bile, kullananların %77’si kendini daha iyimser, %69’u daha sakin hissediyor. Uyku kalitesi iyiye giderken, stres ve strese bağlı üretilip uzun vadede vücutta tahribat yaratan kortizol hormonunun seviyesi düşüyor. Erkeklerde impotansa yol açmadan antidepresan özelliği taşıyan ürün, kadınlarda da antidepresan gibi etki etmenin yanında premenstrual sendrom belirtilerini ve menstruasyon ağrılarını büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.

Woman Bright’ın bir diğer özelliği ise kolajen takviyesi olmadan deri altı kolajen üretimini %35 oranında arttırması, melanin pigmentini azaltarak ciltteki lekelenmeleri ciddi oranda gidermesi ve cilde ışıltı vermesi.
Üstelik hem Man Bright’ta hem de Woman Brigth’ta iyi hissettiren içerik olan yavaş salınımlı kafein molekülü var. Bu molekül sayesinde, 8 saat boyunca daha enerjik kalmak mümkün. Kahve içmenin yarattığı önce patlayan sonra düşen enerji anlamına gelen “crush fenomeni” olmadan, korunumlu bir enerji artışı yaşanıyor. Böylece yorgunluk ve yorgunluğa bağlı mutsuzluk ortadan kalkıyor. İyi hissederken kötü görünmek mümkün mü? Cevabı açık değil mi?

Ne dersin, gülümsemenle senin de içinden güzellik gelsin mi?

Kocaman gülmen dileğiyle…

Biyolog Sevi Köseoğlu

Kafein Crash Fenomeni Nedir?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu